Olta Makinası Yurtdışı Alışveriş Sitesinden Aldığım Malzemeler

'OLTA MAKİNALARI' forumunda aybasan tarafından 19 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. aybasan

aybasan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    ...İnternetten Türk sitelerinden birçok alışverişim olmuştu çeşitli konularda bugüne kadar.Ama yurt dışından alışveriş konusunda bilgim yoktu yinede biraz araştırmalarım sonucu denemeye karar verdim ve birkaç malzeme siparişi verdim.

...İlk etapta denemek istediğim için çok birşey almadım ve fazla bir para harcamadım ve güvenli bir siteden alma yolunu seçtim alışverişide Paypal ile yaptım tabi bunun içinde öncesinde bir Paypal hesabı açmak gerekti..Bunun avantajı güvenli olması ve bir sorun olması durumunda paramızı kurtarabilme olayının çok daha güvenli olması direk kredi kartı bilgilerimizi vermek zorunda kalmıyoruz böylece alışveriş yaptığımız sitelere,Paypal üzerinden ödememizi güvenli bir şekilde yapıyoruz..

...Dealexteremede bütün ürünler ücretsiz kargo ile evinize kadar geliyor sadece ulaşma süresi biraz fazla benim siparişimden sonra gelmesi yaklaşık 1 ayı buldu..Dikkat etmek gereken bir konuda 15 dolar üzeri alışveriş yapmak böylece takip numarası veriyor yada 1 dolarmı neydi ücretini ödeyip takipli gönderilmesini sağlıyorsunuz ama benim önerim 15 dolar üstü alışveriş yapıp otomatikman takip numarası almak...

...Aşağıya aldığım birkaç ürünün resmini koyup fiyatlarını ve ürünlerin bende bıraktığı izlenimleri paylaşacagım umarım resim eklemeyi becerebilirim

...İlk ürün bu av eldiveni malzemesi ince esnek bir yapıda bence fiyatına göre oldukça iyi fiyatı 3 dolar :) hatta ben avda üzerine ameliyat eldiveni geçripi kullanmayı düşünüyorum böylece hem tamamen su geçirmez olur hemde ellere yem-balık kokusu sinmemiş olur hemde ellerin suyla temasını tamamen keser tercihe kalmış birşey bu eldiveni tavsiye ederim.

...ikinci ürünümüz ip misina..Burada baktığımda 100 metresi 25 tl civarıydı bana çok geldi..daha önce hiç ip misina kullanmadım pek bilgim yok bu konuda..Ama bu 500 metre 0.32mm ve fiyatıda kargo dahil 10 dolar..yanlız unutmadan bunu dealexteremeden almadım ebaydan aldım bunu buda yaklaşık 1 ayda geldi..Henüz kullanma imkanım olmadı kullanınca ürün hakkında yorum yaparım ama şuan incelediğim kadarıyla gayet sağlam ve iyi duruyor Türkiyede 100 metresi 25 tl iken ben 500 metresini yaklaşık 25 tl ye almış oldum bu nedenle bence çok hesaplı

...Üçüncü olarak aldığım şey ise ya tutarsa hesabıyla aldığım suni bir yem :) Slikon karides...yapısı hiç fena değil üzerinde parlak simler var ışık oyunu yaratsın diye..Açıkcası iş yaparmı hiç bilmiyorum??..Suni yemle av konusunda zaten pek tecrübem yok..Boyutu hafif irice yaklaşık serçe parmağı büyüklüğünde ava gittiğimde deneyeceğim artık iş yaparsa neala..Bununda fiyatı 3.40 dolar içinde 10 adet var.
    ...Balık tutarmı bilmiyorum ama güzel Hanım kaçırtıyor çaktırmadan eşimin yanına birkaç tane koydum epey bir uzağa kaçırdı en azından bu konuda başarılı :))

...Benden şimdilik bukadar..Umarım biraz yardımcı olmuş fikir vermişimdir..Çok fazla ürün ve çeşit var neredeyse sınırsız..Dediğim gibi deneme amaçlı ilk alışverişimdi daha sonra başka şeylerde almayı düşünüyorum..Herkese bol balıklı keyifli avlar güzel günler diliyorum..
    ..................Saygı ve selamlar tüm balık avına gönül vermiş arkadaşlara..

2. albaydora

albaydora Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: YurtdiŞi sİteden aldiĞim malzemeler

teşekkürler paylaşım için.

3. Gürdeniz

Gürdeniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Güle,güle kullan kardeşim,hayırlısı olsun.:)
    Slikon karidesler iş yaparsa haberimiz olsun.;)

4. filinta35

filinta35 Tba Okuru

Öncelikle paylaşım adına teşekkür ederiz.

İmza ayarlarınızın olmadığından size nasıl hitab edecehimizi bilemedim...!

Güzel ve kaliteli avlarınız olur bunlarla dilerim RASGELE.:)

5. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48

Silikon karidesler , özellikle tatlısu avında çok iyi iş yapıyor.
    Ben tatlısu avından pek anlamam ancak bir abimize bunlardan göndermiştim.
    Çok güzel balıklar tuttu. Aldığınız malzemeleri güle güle kullanın

Rasgele !

6. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Valla slikon karedesleri çok sevdim,bir kaç tanede bana yollada bakalım bizim karıyı kaç metreye kaçıracak,ondan sonra başarı şansını söylerimkikikikikiki

7. aybasan

aybasan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    3

imza vs ayarlarımı yapmıştım ama eksikmi var başka acaba?

8. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Yurtdışı Alışveriş Sitesinden Aldığım Malzemeler

Balık malzemeleri satan bir site ! Dikkat , ürünler cep yakar :)
    http://www.plat.co.jp/

9. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Malzemeleri güle güle kullanın...:)

10. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kardeşim malzemelerin hayırlı uğurlu olsun Rabim güle güle eskitmeyi nasip etsin inşallah.Şunu diyeyim aldığ ip çok ucuz.Av malzemesi alan dostlara tavsiyem.Eyer alış verişi Türkiyeden yapıyorsanız ve alıcağınız malzeme birazda para tutuyorsa muhakaka iyi araştırın.Ürünlerin aynı marka olmasna rağmen % 100 fiyat farkları var.Bunu niye yazdım.Kısa bir zaman içinde 145,00 tl lik bir alış veriş yaptım.Aynı ürünlere 445,00 tl diyende oldu 370,00 tl diyende.Hepinize rast gelsin.

11. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

İyi avlar da olsun inşallah :)

12. emreksk

emreksk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:

Paylaşım için teşekkürler,senelerdir paypal kullanırım en ufacık bir sıkıntı yaşamadım,herkese tavsiye olunur.Bu arada malzemelerinizi güle güle kullanın....

13. filinta35

filinta35 Tba Okuru

Bu iyidir Aydın Kardeşim RASGELE..:)

Yükleniyor...