Her Telden Yurt dışındaki sitelerden alış veriş hakında yardımlarınıza ihtiyacım var.

'HER TELDEN' forumunda İsmail Çeri tarafından 3 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili arkadaşlar yapmış olduğum sahteleri boyamak için bir AİRBRUS boya tabancasına ihtiyacım var.2 aydır araştırıyorum istediğim gibi bir tabanca bula bildim en sonunda.Ülkemizdeki fiyatı 372,00 TL yurt dışındaki amazon adlı sitede 68,43$ Sitenin adını yazmam reklam amaçlı değildir bu siteden alış veriş yapan arkadaşların bana yardımcı olaması içindir.Arkadaşlar ben bu ürünü almak istiyorum bu tür ürünlerden gümrükten vergi kesiliyormu?bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımızdan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Badger Air-Brush Co 150-7 Professional Airbrush Set

2. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Yurt dışındaki sitelerden alış veriş hakında yardımlarınıza ihtiyacım var.

İsmail ,

Gümrük vergisi kesiliyor. Artık eskisi gibi yurt dışından ürün getirmek kolay değil.
    Sana bir önerim olacak , Cevat ERGIN'le konuş , yardımcı olacağını umuyorum. ;)

Tel : +90 (216) 310 92 01

3. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yurt dışındaki sitelerden alış veriş hakında yardımlarınıza ihtiyacım var.

Sevgili aytaç abim yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekür ederim.Cevat beyle yarın görüşücem.

4. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

150 Euroya kadar vergi yok.

Resmî Gazete Sayı : 27369
    BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2009/15481 Ekli
    “4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar”ın yürürlüğe konulması; Devlet Bakanlığının 15/9/2009 tarihli ve 20299 sayılı yazısı üzerine, 4458 sayılı Gümrük Kanununun 16, 74, 131, 132, 141, 167, 169, 195, 202, 214, 215, 221, 225 ve 237 nci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 29/9/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.
    .
    ..

BEŞİNCİ KISIM
    Gümrük Vergilerinden Muafiyet ve İstisna Tanınacak Haller
    BİRİNCİ BÖLÜM
    Önemli Değeri Olmayan Eşya Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya
    MADDE 45- (1) Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.
    Yukarıda da okuyabileceğiniz gibi posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşyalar için 150 euro sınırı var. Eğer yurtdışından sipariş ettiğiniz ürün 150 eurodan fazla ise vergilendirilir.
    Eğer kargo yada posta yoluyla değil de seyahat ile yanımızda eşya getiriyorsak durum

5. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili abim yardımcı olduğunuz için çok teşekür ederim.Gümrük işini haletik gibi.Abilerim amazon.Com dan alışveriş edeniniz varmı acaba bu siteden almak istiyorum bu ürünü.

6. Ergin

Ergin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Arkadaşlar, 150 Euro sınırı geçen yıl kalktı, şimdiki vergiden muaf sınır, 75 Euro/ 90 Usd dir.İthal edilen ürünün mahiyetide önemli , posta yolu ile geliyorsa bu sınırlar içinde geçebilir, koli üzerinde yazan navlun bedeli de bu sınırlamaları kapsar.Gümrük memuru ithal edilen malzemenin kontrol esnasında düşük beyan edildiğinden düşünür ise sizden aldığınız yerdeki ürün linkini isteyebilir.Bu tür malzemeleri özel kargo şirketleri ile getirtmenizi tavsiye etmem, bedeli düşük olsa da geçme şansı düşüktür, bu da size, 150 tl ordino, 100 tl ardiye , %18 kdv, %3.5 gümrük, navlun kdv si ve gümrükçü ücreti demektir.Postahanede ordino ve ardiye yoktur.

7. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili cevat abim konuyla ilgilenip bilgi verdiğiniz için size çok teşekür ederim.
    Arkadaşlar aranızda amazon.com dan alış veriş yapan varmı.

8. emreksk

emreksk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:

Bildiğim kadarı ile,paketin üzerine hediye ibaresi koydurman halinde belli bir ücrete kadar gümrük alınmıyor ki ebay den ben baya bir alısveriş yaptım fakat getirttiğim ürünler 100 euro yu geçmemişti.Bu arada amazon un Türkiye ye sevkiyat yapmadığını hatırlıyorum ama değişmiş olabilir,istendiği takdirde ise ara sevkiyat firmaları kullanımı söz konusuydu bir zamanlar....

9. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kardeşim uğraşıyorum bilgi topluyorum olucak gidi.Amazonun kargo gönderdiği ülkeler listesine baktım TÜRKİYE var hayırlısı ALLAHTAN.
    Arkadaşlar yürt dışından getirtilen ürünlerden % kaç oranında vergi alınıyor bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

10. Ergin

Ergin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Sevgili İsmail , bir evvelki mesajımda yazmıştım, gözünden kaçmış olmalı.%18 KDV, %3,5 Gümrük vergisi.

11. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili abicim çok teşekür ederim sizlerin sayesinde bu gün sıparişi verdik Sevgili aşkın kardeşimin yardımları sayesinde.Bir aksilik olmazsa ALLAH nasip ederse 16 hazirana kadar bana ulaşmış olucak.

12. filinta35

filinta35 Tba Okuru

Bi sıkımlık verirsin gali ;)kiki

13. Aşkın Erdem

Aşkın Erdem Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Hadi bakalım çok daha güzel renklerde sahteler bekliyorum senden kardeşim e o kadar yardım ettik hehehehe

Bu Sayfayı Paylaş