Her Telden Yardım lütfen....

'HER TELDEN' forumunda MUSTAFA KAHRAMAN tarafından 11 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tüm dostlara selamlar bildiğiniz gibi esenköyde tatildeyim devamlı su altında yüzmekteyim ama bune balık maşşallah karagöz kaynıyor hemde ne büyük kıyıda kayalıkların arasında büyük büyük kefallerle yüzüyorlar grup halinde dolaşıyorlar ara ara daldım baktım hep o bölgedeler kıyının 5 metre önü sizlerden bu karagözü nasıl bir takımla nasıl bir yemle yakalayabilirim yoksa gidip zıpkın alacagım gözümün önündeler ..Sevgi ve selamlarımı iletiyorum.
    Bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler....

2. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yardım lütfen....

Mustafa selamlar kardeşim.
    Karagözler için : Mustad 496-(4-5) serisi iğneleri kullanıyorum ben. Karadan atacaksan en alta 30-40 gr kurşun 2 yada 3 saçaklı bir beden hazırla yem olarak sülünes yada boru kurdu bulabilirsen de mamun kullan. Mutlaka sonuç alacaksın.
    Kefaller için : Hazır Kıbrıs takımı kullan.Bir parça Ekmeğin kabuk kısmını içe gelecek şekilde rulo yap ve hazır kıbrıs takımını ekmeğe sar atabildiğin kadar uzağa at. Etrafta kefal varsa mutlaka alırsın.
    Rastgele...

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Mustafa, sevgili Ferit güzel anlatmış, bunlara ilave olarak aşağıdaki linki incelemeni tavsiye ederim, Karagöz balığının bütün avlanma şekilleri detaylı olarak anlatıldı.:)

http://www.turkbalikavi.com/forum/showthread.php?t=189

4. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederim ilgiliz için inşallah iyi sonuçlar alırım saygılar

5. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Mustafa kardeş bu yazılanlara bende bir ilave bilgi vereyim Karagözler madem kıyıya yakın lar yem olarak orada ne burursun bimiyorum ama Deniz kıyısında taşlarda Minare diye adlandırdığımız kabuklular vardır sanırım oradada bulabilirsin.
    Önce ince bir Misina 0,22 olabilir 4 veya 5 numara iğne 5 numara iğneyi misinaya bağla kurşun istemez balıkçıdan biraz balık al Sardalya bulabilirsen çok güzel ve yarım ekmek bir kabın içinde Ekmeği ıslat sardalya ile güzelce karıştır ezerek Karagözlerin olduğu yere biraz Mazmuz olsun diye at iki avuç kadar serpiştir İğnene yemi tak mazmuz yaptığın yerin biraz önüne savuy Misinanın süzülerek inmesini bekle Ve misinan birden uzayacaktır balık üstünde Kefaller içinde İğnene ekmek takabilirsin yumuşak yerinden kesin tutarsın Rast gelsin kardeşime.:)

6. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Bu işin ekolü üstadım rakipsiz tarifini açık seçik yapmış.Üstadımın sözünün üstüne söz olmaz.Uygulamaya başlamışsındır.Artık seni kim tutar.Rast gele.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş