Video Tarık ERSAL Belgeselleri, Batı ve Doğu Toroslar Alabalık Avı 2010 & 2011

'VİDEOLAR' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 11 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Sevgili Tarık ERSAL abimizin, 2010 yılında Batı Toroslarda ve 2011 yılında Doğu Toroslarda ekibi ile birlikte yapmış olduğu Alabalık avlarının videolarını, siz Türk Balık Avı ailesi için hazırladım ve Ustanın izni ile sizlerle buluşturuyorum.:)

Uzun bir video ve içinde gerçekten çok büyük dersler var, ben sıkılmadan zevk ve haz alarak izledim ve inanıyorum sizlerde izlerken büyük zevk alacaksınız...

Böylesine güzel bir Belgesel çeken sevgili Tarık ERSAL abimiz ve ekibini Türk Balık Avı yönetimi olarak yürekten kutlar ve teşekkürlerimizi sunarız.AlkışAlkışAlkış

Video, Ustanın konusuna da ayrıca eklenmiştir, konuya gitmek ve orada ki yazılımı ve görselleri görmek için TIKLAYINIZ!!!

Av ekibinin yüreğinden ve kaleminden.

Doğa ve içindeki tüm canlılar, çok hassas bir denge içinde bütünlüğünü sürdürür.
    Doğanın hayat saçan damarları akarsulardır.
    Akmazlarsa yaşam durur.!!!

Bu Alabalık Serüvenimizi niye filme aldık?
    İstedik ki, Toros dağlarının karlı zirvelerinden doğan buz akarsularında bin yıllardır yaşamış doğal alabalıklarımızın
    çok kısa bir süre içinde HES' ler yüzünden yok olmanın eşiğine gelecek olmalarından dolayı onları kayıt altına alalım
    çocuklarımıza görsel bir miras bırakalım.

İstedik ki, kalacak olan birkaç akarsuyumuzdaki doğal alabalığımızı da bilinçsiz avcılık yüzünden kaybetmeyelim, kurallı
    avcılık vede " geri bırakmayı" avcımıza göstermek yoluyla örnek olalım.

İstedik ki, alabalık avcısının gözünden avın büyüsü vede ona olan tutkusunu doğa sever ve sevmezlerle paylaşalım.

İstedik ki, doğa üzerinde ekonomik gerekçelerle oynanan onca siyasi oyunlarda, biz avcılarında söz hakkı olduğunu, biz
    olmadan da siyasilerin seçilemeyeceğini hatırlatalım.

İstedik ki, tüm akarsularda sportif balıkçılığın doğru bir işletim yaklaşımıyla gelişmiş coğrafyalarda olduğu gibi
    ülke ekonomisine yapılan tüm elektrik santrallerinden çok daha fazla gelir sağlayabileceğini hatırlatıp sesimizi
    bu vesileyle DUYURABİLELİM...

Balık boşa yüzmez.
    Çiçek boşa akmaz.
    Kuş boşa uçmaz.
    Su boşa akmaz.

Batı Toroslarda Alabalık Avı 2010

[DM]xjuxl5[/DM]

Doğu Toroslarda Alabalık Avı 2011

[DM]xjv0e6[/DM]​

Son düzenleme: 12 Temmuz 2011
  2. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Tarık ERSAL Belgeselleri, Batı ve Doğu Toroslar Alabalık Avı 2010 & 2011

Tatlı su avcılığı bambaşka bir olay....Ayrı bir tarz..Apayrı bir kültür...;)Gürül gürül akan derelerde binbir çeşit börtü-böcek ve çiçekler içinde cıvıl cıvıl şakıyan kuş sesleri arasında geçirilen harika saatler...[​IMG]

Tüm bunları bizler ile paylaştığınız için teşekkürler...:)

3. Tarık Ersal

Tarık Ersal Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İsmail,

Bu emek, çekimler ve paylaşım Batı Toroslar 2010 avımızda birlikte avlandığım Burak KALAÇ, Oktay AYDINER ve Murat COŞKUN tarafından, Doğu Toroslar 2011 Avımızda ise yine birlikte avlandığım Melih MERCAN ve Tezcan AVCILAR ve benim tarafından yapılmıştır.

Amacımız yok oluşun gözler önüne serilmesinin yanında doğaya verilmesi gereken değeri, hatta biraz da nacizane dersleri de katarak izleyeni biraz düşündürmekti.

Başardıysak ne mutlu bize. :)

Sevgili avdaşlarıma sizlerin huzurunuzda ben de teşekkür ediyorum. Alkış

4. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Ellerine sağlık sevgili İsmail kardeşim, bu güzel uğraşımızda bıkmadan usanmadan her zaman etrafına güzel bir şeyler verebilmek için dininen ve çırpınan Tarık üstadımızı tebrik ederim,AlkışAlkışAlkış seni her zaman sevdim, her zaman sevmeye devam edeceğim,:):):)iyiki benim arkadaşımsın, sevgiler Tarık kardeşim, hoşçakal.:):):)

5. Tarık Ersal

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey,

Umarım bir gün de bir dere kıyısında birlikte olta atarız.
    Ben teşekkür ediyorum.

RASTGELSİN.

6. Tarık Ersal

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Orhan ağabeyim,

Nasıl ki o saf, el değmemiş doğa bizden bıkmıyor, tam tersine bizleri bağrına basıp, en güzel, en nadide ürünlerini sunuyorsa, bizde bıkmadan ve elimizden geldiğince ona olan borcumuzu bu şekilde olsun ödemeye çalışıyoruz.

Ben de seni çok seviyorum sevgili ağabeyim.

Sivrice'ye sevgi ve saygılarımla.

RASTGELSİN.

7. Mufi

Mufi Tba Okuru

Fevkaladeni fevki...kısacası..

insanlara bir şeyler vermek , paylaşmak , adına yapılmış çok güzel işler..

8. Tarık Ersal

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Muvaffak ağabey,

Teşekkür ediyorum.

RASTGELSİN.

9. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Paylaşım için teşekkürler İsmail Abi.Ayrıca hazırlanmış olan videolar ile bizlere bu zevki tattıran Tarık abi'mizede sonsuz teşekkürler.

10. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İsmail ellerine ağlık çok güzel 2 klip hazırlamışsın :)

Tarık abim ve arkadaşlarına bizlere öğretmeye çalıştığı değerleri adına çok teşekkürler :)

Umarım çabalarınız amacına en kısa zamanda ulaşacaktır.

11. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Video için teşekkürler Sevgili Admin im,ayrıca Tarık abi sizlerede emekleriniz çabalarınız ve katkılarınız için çok teşekkür ediyorum..Herdaim Rastgelmesi dileğiyle..:)

Bu Sayfayı Paylaş