Her Telden Sardalya nasıl tuzlanır yardım

'HER TELDEN' forumunda turgay karpak tarafından 5 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. turgay karpak

turgay karpak Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli üstadlarımdan bu konuda yardım bekliyorum. bugün balıkçıdan biraz sardalya aldım şuan difrizde duruyor. ben bu sardalyayı tuzlayıp balık avında kullanmak istiyorum. Srdalyayı nasıl tuzlamam lazım ve neye sarmalıyım sardalyayı dolapta durması için bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese Saygılar.

2. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sardalya nasıl tuzlanır yardım

Sevgili Turgay kardeşim, ben sana benim sardalya saklama yöntemimi anlatmak istiyorum ama mutlaka daha değişik ve etkili başka yöntemlerde vardır.

Taze sardalyayı alıp bir kaba koyacaksın suyla kabı yarıya kadar doldup balıkları içine atacaksın,balığı fazla ezmeden hafif bir şekilde balıkların pullarını tırnağınla çıkarabildiğin kadar çıkaracaksın, suyu tekrar dökerek bir gazete kağıdının üzerinde balıkları kurutacaksın.

Balıklar biraz nemini kaybettikten sonra tekrar yeni bir gazete kağıdına balık istifi yapacasın altını ve üstünü tuzlayacaksın sonra gazete kağıdını iki kat olarak saracak ve tekrar bir kabın altına bol gazete kağıdı koyup buz dolabında beş saate yakın bir zaman dinlendireceksin, suyunu bırakmış olan balıkları tekrar kuru bir gazete kağıdına sarıp tuzlu bir şekilde bu sefer dipfrize atacaksın, ne zaman istersen kullan balığı kestiğin zaman kanının aktığını göreceksin, haydi rast gelsin.:):):)

3. turgay karpak

turgay karpak Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok teşekkür ederim orhan üstadım bilgi için yarın ilk işim bunu yapmak..

4. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Turgay, ben de Orhan abinin söylediği biçimde tuzluyorum. Ancak tuzlarken normal sofra tuzu yerine aktarlarda satılan kaba öğütülmüş kaya tuzu kullanıyorum.

Yükleniyor...