Merhaba TURK BALIK AVI Ailesi Sakinleri.

'TANIŞALIM KAYNAŞALIM' forumunda adanali01 tarafından 6 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. adanali01

adanali01 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar.İşlerin yoğunluğu sebebi ile uzun süre ayrı kalsamda iş haricindeki meraklarımın zirvesinde denize kavuşmak yatsada hemen onu takip edeni bu güzel aileye olanıydı.İnşallah herkes iyi ve avlarında kısmetlidir.Ben bir kamış almak istiyorum ,almadan öncede siz üztadlardan bilgi almak isterim müsadenizle.Ne zaman bir av marketine gitsem içerde kafam karışıyor bir onu bir bunu gösteriyor, alttan girip üsten çıkıp ilgimi farklı yerlere kaydırıyor ne için gittiğimi bilsemde bazan istediğimi alamadan çıkıyorum.Ryobı 600vi makinam var. Hem sazan için hemde denizde kullanabileceğim türden bu makina ile kullanabileceğim bir kamış almak istiyorum.Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Mufi

Mufi Tba Okuru

Cevap: Merhaba TURK BALIK AVI Ailesi Sakinleri.

Sadık kardeş merhaba hoşgeldin..maalesef satış yerleri gerçekten kafa karıştıracak kadar çok çeşitli heleki yeni başlıyanlar için..

bu iş için meraklılarda birden fazla set bulunur . mesela ,

sahilden uzak avlar için surf
    yalancı yemlerde kullanmak için spin

gibi birden fala takım çeşidi vardır,, bunların hepsini bir tek kamış ve makine ile yapmak zordur...yemli balık avı yapacaksan ve hem deniz kıyısından hemde gölden sazan a atacaksan bu durumda 3.60 - 3.90 gibi bir saglam teleskop işini görürür ramajı 100-120-200 yeterlidir.. sana tavsiyen alacagın kamışın makine yuvasından itibaren geriye dogru olan sap kısmı uzun olsun (koltukaltı na yerleştşrmen için)

marka vs vermek istemem ...madii konu oldugu için..

bahsettiğin makine bumu ,

3. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Sadık, eğer uzağa atış yapmak istemiyorum...Yani sörf atışı yapmak istemiyorum dersen, bana göre 3,30 veya 3,50 lik bir kamış fevkalade senin işini görür diye düşünüyorum...

Ama ben sörf atışı da yapmak istiyorum dersen o zaman , 4 metre üsütü kamış alman lazım...Yalnız Ryobi 6000 makinan ile tam randıman alamzsın...Zira bu defa da sörf makinası alman lazım..

4. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim.Muvaffak Abi'nin de belirttiği gibi ilk zamanlarda bu işe tek bir kamışla başlarsın sonrasında spin,Tekne,Surf ve beklemeli avlar için muhtelif kamışlardan edinme ihtiyacı hissedirsiniz.Bu yüzden de benim tavsiyem öncelikle tekneden mi yoksa kıyıdan mı daha sık kullanıcaksın kıyıdan kullanıcaksan kullanmış olduğun kurşun ağırlığına göre ideal bir kamış seçebilirsin.;)

5. adanali01

adanali01 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Doğrudur Muvaffak abi makine resimdeki makine.Ben hem sağlam olsun hemde uzağa atma gereksinim duyduğumda uzağa atabileceğim bir tür olsun istiyorum.Hasan abi tekneden avlanmak için 2 parçadan oluşan bi kamışım var.Sağlam bir olta takımı düzmek istiyorum.Denizde idare etsemde sazan avı için elimdeki takım yeterli değil.Hafif ve sağlam bir kamış iyi olurdu.İshak abi o makina sörf kamış ile olmazsa dediğin gibi uygun olanına bakayım. Çok teşekkür ederim abiler.Baştacısınız rasgele...

6. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Sadık hoş geldin.

7. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba Sadık kardeşim hoşgeldin. Oltaların ne olursa olsun avların gönlünce olsun.:)

8. demir ferdi

demir ferdi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sadık aramıza hoş geldin,bence RYOBI 3.45 veya 3.75 kamışını al karbon çok sağlam bi kamış bende 3.45'i var çok mennunum,hem güzel bir takım olur. yada OKUMA SURF 4.20 .

9. adanali01

adanali01 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Eyvallah Ferdi abi.İnternetten baktım çok güzel bi kamışa benziyor olumsuz yorumda yok hakkında.Biraz tuzlu ama hakediyor gibi.Çok eşekkür ederim abi eyvallah.

10. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Sadık hoşgeldin .Bence kullanacağın avlara göre takımlarında farklılık olacaktır.Bir çoğumuz hep en iyisini isteriz fakat maliyetler birden hepsini almamızı engeller.Yapacağın avlara göre takımlarını alırsan hem geniş bir takım hemde maliyet açısından zor olmaz.Sana bol avlar dileğimle.

11. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Yeni takımlarınla çok güzel avlar yapman dileğiyle RASTGELE...

12. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

Aramıza hoşgeldin Sadık

13. Celalettin KARAMAN

Celalettin KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Aramıza hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş