Merhaba Memleketimin Balıkçıları

'TANIŞALIM KAYNAŞALIM' forumunda pendoor tarafından 26 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

1. pendoor

pendoor Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Alaşehir'den herkese selamlar. Bir yıl aradan sonra yine yaz tatilimi geçirmek üzere memleketime geldim. Gecen bir yıl içinde pek fazla firsatım olmadığı için giremedim ama sağolsun komşum KOZMiK tarafindan neler olup bittiğine dair epey bilgi aldım. Birkaç bilgi alışverişi de yaptık bir haftadan beri. Elbetteki okyanus balıkçılığı ile farklı yanları var. Türkiye'deki balıkçılığın ama genelde aynı. Haa unutmadan biraz da yem aldim kozmik den bakalım okyanustaki paşaları ne kadar etkileyecek bu yem. Daha üç haftam var İngiltere'ye dönmek için ama yine de aldığım ornek yemin calışıp calışmayacagı konusunda meraklıyım. Bu yıl tatile sadece kızımla geldim (3 yaşında) ve onu dedesi babannesiyle bırakıp da kozmiğin peşine takılıp guzel bir hafta sonu avı yapmak için neler vermezdim ama bildiginiz gibi kızlar babacı oluyor (benimki biraz fazla babaci) :)

Herkese iyi bir yaz ve güzel avlar diliyorum..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Ağustos 2011
  2. Gürdeniz

Gürdeniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Merhaba Memleketimin Balıkçıları

Hoşgeldin Kadir kardeşim.
    Okyanus paşalarının raporlarını bekliyoz.
    Hayırlı tatiller:)

3. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Kadir Bey hoşgeldiniz.Kızınız ve size güzel tatiller.Herşey gönlünüzce olsun.

4. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Hoş geldiniz Kadir bey Halil kardeşimin arkadaşı bizim de arkadaşımız ve misafirimizdir.
    İnşallah Kozmik gurubuyla güzel bir av yapma şansı yakalarsınız.
    İngiltere,dende yapacağınız avlarınızı merakla bekleyeceğiz.Alaşehir,e selamlar.:)

5. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kadir hoş geldin kardeşim.:)
    sen yinede Halil ile bir av yapmaya çalış hem o bahse konu yemin nasıl kullanacağını görmüş olursun Alaşehire selamlar.:)

6. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Kadir Kardeşim,ailemize ve memleketine hoşgeldin.Kızınla birlikte güzel bir tatil geçirmen dileğimle.
    İnşallah av yapmakta kısmet olur....

7. Derya Şencan

Derya Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Kadir bey aramıza hoşgeldiniz,size kızınızla keyifli tatil dilerim...

İngiltere'ye döndüğünüzde av raporlarınız ile forumumuzu şenlendirirsenin mutlu oluruz...:)

8. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Kadir bey, hoşgeldiniz....Keyifli paylaşımlar dilerim...:)

9. Mufi

Mufi Tba Okuru

Kadir bey merhaba hoşgeldiniz. İngiltereden de bize katılmanızı dilerim..

10. Tamer Şencan

Tamer Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Aramıza hoşgeldiniz Kadir bey ,keyifli paylaşımlar dilerim.

11. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Kadir tekrar hoşgeldin :) Sevgili kızınla umarım güzel bir tatil geçirirsin :)

Mutlaka bir av yapmalısın fırsatını bulursan keyfine keyif katarsın :)

Okyanus avlarının raporlarını merakla bekliyor olacağız :)

Rastgele...

12. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Hoşgeldiniz.

13. pendoor

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

herkese selamlar..

oncelikle herkese hayirli bir ramazan dilerim. derlerya "dogdugun yer degil doydugun yer" diye, tatil bitti donduk geldik. aslinda once herkese bir ozur borcum var, cunki bir mesaj yazdim ve tahmin etmedigim kadar cevap aldim sizlerden. sagolun varolun ama bir turlu tesekkur edemedim, bu yuzden ozurlerimi kabul edin.

elimin erdigi, vaktimin yettigi kadariyla yaptigim balik avi turlarindan sizi haberdar etmek isterim. gelelim asil meseleye :) sagolsun kahramanmaras li olup 15 yildir londra da yasayan arkadasim HUSEYIN le beraber bu gece (suan cumartesi ve saat 22:32) saat geceyarisini vurdugunda herzaman gittigimiz ve londra ya en yakin okyanus kiyisi olan BRIGHTON kasabasina dogru hareket edecegiz. malum okyanusta gel-git olayi yasandigindan dolayi suyun yukari cikmaya basladigi an, yani suyun yukselmeye basladigi an oltalarimizin denizde olabilmesi icin sabah 04 de deniz kenarinda hazir olmaliyiz. grubun lideri olarak benim hazirladigim plan boyle simdilik :)

simdi bunlarin ne alaksi var diyen arkadaslardan ozur diliyorum ama insanin baliga gidemedigi zamanlarda gunde yada gecede kac defa "acaba birisi bisey yazmismidir" diye buraya girip baktigini dusunursek, bana darilmayacaginizi umarim. zira bende burda uye oldugum siteye gecede her yarim saatte bir girerek kiyilarda neler olup bittigini ogreniyorum. tabii hanimdan fircayi yemek pahasina da olsa :)

bugunlerde brighton sahilinde tutulan balik turleri:

*uskumru (1.2 kg a kadar cikiyor bazen agirliklari, capari ile yakaliyoruz)
    *sarpa yada karagoz oldugunu zannettigim bream denen balik(kurtla avliyoruz)
    * zargana (burda kimse tutmaz cunki tadini begenmezler, bu yuzden bilek kalinligina yakin zarganalar cok cikar ve bu mevsim baya boldur)
    * ve denizin pasalari LEVREK. bir ay kadar once cikmaya baslamis aslinda yilin her doneminde tek tukte olsa cikar ama bu sezonda bol zamanidir. turkiyede nasil isimlendirildigini bilmiyorum ama yaklasik 25 cm ye kadar ulasan ve siyah olan kurtla, ince kesilmis uskumruyla yada kucuk uskumrularin sadece kafasini kullanmak suretiyle yakalanir ama genelde sabah gunesinin (burda pek gunes yok ama :) ) ilk isiklarinda onune gelen hemen hemen her canliya saldirir. gecen yil tuttugum 4.8 kg gelmisti

* turkcesi tetik olan, birkac kopek baligi cinsi ve cesitli (turk denizlerinde yasamayan) baliklar da bu mevsimde bolca cikar.

kozmik in bana verdigi numune yem i kullanma sansim da olacak yarin ilk defa. 120 km civari bi yol gidip bes alti saat av yapmayi dusunuyoruz. insallah iyi bir av yapip resimlerinide koyma yi umid ediyorum..

hepinize iyi avlar ve hayirli ramazanlar dilerim..

14. aldem

aldem Tba Okuru

Hoşgeldiniz.

15. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Snayın Kadir kardeşim çok güzel bir giriş yazısı yazmışsın eline koluna sağlık.Hoş geldin aramıza,inşallah hayırlı olsun.Ben de cennet vatanımızın Kocaeli ilinden depremi ile meşhur Gölcük ilçesinden yazıyorum.

Cennet vatandan selam ve sevgiler bütün gurbetteki canlarımıza.

16. kozmik

kozmik Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Hemşo, sabırsızlıkla bekliyoruz. Resimli güzel bir raporda hazırlarsın her halde. Shark hayranı neler yapıyor?, keyfi yerindedir inşallah. Selamlar.:)

17. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Kadir bey, hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim..:)

18. pendoor

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sevgili ismail abicim. benim esim de golcuklu :)

19. pendoor

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yine husran:(

eee kaldik gecenin bi yarisi baliga gidicez sevinciyle, yemekleri hazirladik, takimlar hazir, ben hazir hatta benim (12 yasinda) oglan dagelicem diye tutturdu cocuk ilk defa ve buyuk bir hevesle. e tabii baktim hava raporuna ki bakmadan gidemeyiz buralarda. dedimya tam tesekkullu haziriz. en son olarak da zaten yarim saat gec gelen huseyin arkadasimi aradim, ses yok. dedim ihtiyac goruyordur, bes dakka sonra yine aradim, ses yok. on dakka sonra, yarim saat, bir saat.....

hanim zaten benim kiz oldu olali baliga gidemiyorum diye catliyor kiskancligindan (son uc yildir), o icerden guluyor, oglan desen basladi "beni goturmeyeceksin uyumam icin numara yapiyorsun" demeye. off ALLAH im dedim catlicam simdi. hepimiz balikciyiz ve hepimiz hazirlik ve gidis heyecanini biliriz. ozelliklede biri seni gelip alacaksa sanki zaman durur kapida beklerken dimi? benim zaman hem durdu hem yurudu. bizim huseyin bey iki bucuk saat sonra beni aradi, tabii benim bin milyon cevapsiz arama yaptigimi gorunce telefonunda fircayi yiyecegini de anlayarak, mahcup mahcup geliyorum anlaticam dedi. eh dondum geri yari yoldan (artik aramaktan vazgecip kendi arabama atlayip yola dusmustum zaten ). geldim geri yaklasik 35 kilometre yoldan. aman dedi yaman dedi uyuya kalmisim kusura bakma. ne denir ki, olum yokya ucunda, arkadasimin cani sagolsun. hadi bakalim esyalari benim arabadan onun arabaya aktardik (benim is icin kullandigim panelvan iki kisilik ), oglan iyice kizdi, arkadasim mahcup. amaaan dedim bosverin canimiz sagolsun, uzulmeyin. vardik sag salim alaacele takimlari ayarlayip olta atmaya baslayacgiz. eee oltalar hazir, hadi yemi cikarmadinmi dedim, hangi kutuda yemler dedi arkadasim, dedim kucuk siyah sapli yem kutusu, e hani nerde dedi. yavasca ensemden asagiya dogru bir damla soguk ter suzuldu ki ayni anda benim oglan " aa arabadan malzemelri bosaltirken siyah kutu vardi orda ama takim cantalarindan biri zannettim ellemedim, hatta ilkeri dogru ittim ki kazara onu da baliga goturmeyelim, ee ne isin var tornavida-penseler olan kutunun balikta" diye dusundum dedi, ki ayni anda sanki beynimin icinde bir saatin icindeki disliler varmisda o dislileri ceviren yaylardan biri atmis gibi "TIINNN" diye bir ses duydum gibime geldi.

ya dedim sizi sayipta mi verdiler ya bana :) olum biriniz en yakin arkadasim biri oglan, ne diyeyim ben size ya? oturduk oldugumuz yere bir gulmeye basladik ki ehhh yani :)

rapor mapor yok arkadaslar. bak bisey de demeyin gulmem gecti ama sinirim gecmedi haaa ;)

herkese rastgelsin memleketimin balikcilari, sevgiyle kalin..

20. pendoor

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sevgili kozmik..

valla hatir hutur balikci aradim gecen hafta sonu. benim kiza turkiyede eglendinmi, babaneyi ozledinmi falan diyordum. birkac sey soyledi aklinda kalan ve bunlardan biride SHARK lardi. valla bak beni bi dunya masrafa soktun haberin olsun. gidip shark alicaz benim kiza :) ya nerden koymussun o akvaryumu baba vitrinin onune, dusmanlarin olsun emi :)

herkes iyi, hersey yolunda ALLAH a sukur. aylin desen turkceyi iyice soktu turkiyede ve ustune ustluk gidelim turkiye ye diyor. bakalim nasil tutucaz bir yil onu :)

herkese sevgiler, selamlar (butun sizin ekip e ;) )

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş