Kardeşimle gece avımız

'Cahit ACUN' forumunda Cahit Acun tarafından 1 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2
    Lüfer'ler artık dönüş yoluna başladı.Gidiyorlar.Onlardan nasıl ayrılacağım bilmiyorum ama bu gerçek.Gidecekler.Bir sene sonra aynı yerde onlarla buluşacağım günleri bekleyeceğim.Ama onları çok özlersem, İskenderun'a Oktay Günay kardeşime,Mersin'e Haluk Yılmaz kardeşime gidip,onları Akdeniz'de kucaklayabilirim..Hem bu şekilde,çok sevdiğim iki kardeşimi görüp hasret gideririm,hemde birlikte Kofana avlamanın tadına varırım.İkiside iyi Kofana'cıdır.

Böyle derin derin hayaller kurarken,telefonum çalmaya başladı.Telefondaki ses,Türk Balıkçılığının önemli isimlerinden biri olan,otuzbeş yıllık can dostum,kardeşim Burak Karadeniz.."Cahit,akşam Lüfer'de misin? Gideceksen bende geleceğim seninle." dedi."Tamam" dedim ve saat 16.:00 da buluşmak üzere sözleştik.Doğru çarşıya.Yine Taze İstavrit'leri beklemeye başladım.

Kasa kasa Lüfer'ler,Palamut'lar,Levrek'ler,Barbun'lar gelmeye başladı.Aralarında İstavrit kasalarını arıyorum ve sonunda buldum.Hemen balıklama daldım.İki kilo kadar İstavrit'ımi aldıktan sonra,evime doğru yöneldim.Eve geldiğimde buzdolabını açtım ve balıklarımı koydum.Artık yemimi almanın huzuru ile televizyonumu açıp,bir belgesel seyrettim.Hem zevkle izledim,hemde dünün yorgunluğunu bir nebze olsun attım.

Saat 16:00..Burak geldi ve arabama atladığımız gibi avlak yerimize doğru yol almaya başladık.Fakat ilginç bir şey oldu.Trafik yoktu.Çok üzüldüm.Neyse uzatmayayım.Avlak yerimize geldik.Baktık ki,bizden başka kimsecikler yok.Sandalyelerimizi aldık ve oturup,muhabbete daldık.Burak'la bu avlakta o kadar çok anımız vardı ki...Hayallere daldık beraber.Kofana'ları,Sırtıkara'ları gördük hayali livarımızda.Onların oltaya girişleri,heyecanımız,onları torbalarla taşıdığımız ,elimizi ısırıp kanattığı ve üzerine tütün bastığımız o günleri yaşadık, birbirimize bakarak...Nostalji "Haydi Cahit,av zamanı" sözüyle noktalandı..

Hava karardı..Oltalarımızı attık.İlk atışlarımız hep boş.Bir türlü vuruş alamadık.Yarım saat sonra ilk bindirme bana geldi.Onu derinde avlamıştım.Büyük olduğu belliydi."Burak,iyi bir şey geliyor" dedim.Burak heyecanla " boşluk verme sakın! Dikkat et!" diyordu.Öyle bir silkeliyorki, kendini kurtarmak için,anlatamam.

Avlayanlar bilir.Onu kaçırmamak için,maksimum çaba harcıyorum. Misinamı hep gergin tutup,boşluk vermemeye çalışıyorum.Kendini iki büklüm yapıp,benim çekmemi engellemeye çalışıyor.Su yüzüne çıkmasına izin vermek istemiyorum.Çünkü silkeleyip kendini iğneden kurtarabiliyor.Misinamı Burağın olduğu yere çekmeye başlayınca,Burak hemen oltasını topladı ve bana"çekmeye devamet! boşluk verme! karışırsa karışsın"diyordu.Oltam 0.20 mm olduğu için,ince misinada bu ağırlığı hissetmek çok güzeldi.Ona dişlerini geçirmesi için o fırsatı vermedim ve onu yukarı aldım.Muhteşem bir yaratık.Onu koklaya koklaya öptüm.Sevdim.Çünkü çok mutluydum.Muhteşem bir avdı bu canavar.

Ben onu öpüp koklarken bir ses " bırak şu hayvanı koklamayı da bana yardım et!" diyordu.Misina ayaklarına dolanmış.O oltasını çekerken bende misinayı ayaklarının arasından çekip aldım.Meğerse ikinci bindirme Burağa gelmiş bile.Burak Oltayı çekerken, sanki oda Burağı çekmek ister gibi zorluyor.Birden suyun yüzüne fırladı.Ama Burak çekmeye devam ediyor.Boşluk vermemeye gayret ediyor.Vermedi de..Kendini sağa-sola vurup kurtulmaya çalışıyor.En son olarak,Burak onu su yüzüne çıkarınca,silkelenip,iğneden kurtulmaya çalışıyor. Ama nafile.Nihayet mutlu son.Burak onu yukarı alıyor.Ellerimizi birbirine vurduruyoruz.

Kardeşimle harika bir gece yaşadık.Bu vuruşlar gecenin geç saatlerine kadar tekrarlandı.Çoğunda başarılı olduk.Sonunda toplandık ve deniz anamıza,tekrar buluşmak üzere, Allahaısmarladık deyip,ayrıldık.

Hepinize böyle güzel avlar nasip olsun.

"Can dostum,kardeşim,teşekkürler ediyorum.Senin gibi bir dosta sahip olduğum için çok mutluyum.Yüce Allahım herkese, senin gibi bir dost versin.İyi ki benimlesin"

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Kardeşimle gece avımız

Sevgili ağabeyim, bu iki güzel insanın bu güzel dostluğunun ölene dek sürmesini dilerim, dostluk ve arkadaşlık adına da örnek teşkil ediyorsunuz, 35 sene dilek olay.Alkış

Ava gelince ne söyleyebilirim ki, boğazın iki ustasının avı ve illaki mükemmel olacak, Üstadlık öyle kolay kolay olmuyor.;)

Paylaşım için teşekkürler ağabeyim, emeğinize yüreğinize sağlık, afiyet bal şeker olsun.:)

3. kargaci

kargaci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8

maşallah cahit abi gine döktürmüşsünüz lüferlerin dönüş işine gelince abi ben kendimi her şeyin bir sonu vardır diye avutuyorum

4. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Üstadım,iki Üstad, harikalar yaratmışsınız,bu ne güzel av böyle gözümüz gönlümüz açıldı,afiyet şeker olsun.Ustaları yürekten kutlarım...AlkışAlkışAlkışAlkış
    Dostluğunuz baki olması dileğimle,paylaşım için teşekkür ederim...

5. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Evet,otuzbeş sene... Birbirimizi kırmadan,incitmeden,sevgi ve hoşgörü ile geçen koca bir otuzbeş sene.Allah herkese böyle dostlar versin.Dost kolay bulunmuyor.

İkimizde Teşekkürler ediyoruz sevgili kardeşim.Sağ ol.İstanbul'dan İzmir'e gönül dolusu sevgiler...

6. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Kendini artık başka avlara hazırlamaya başla Özgür.Sen iyi avcısın.Çok iyi av raporları bekliyorum senden.Şimdiden rast gelsin.

7. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyoruz Ayşe Hanım.Bizden,size gönül dolusu sevgiler,saygılar.Sevdiklerinizle mutlu kalın.

8. Hayri Karaca

Hayri Karaca Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

3. fotoğrafta Burak abiye bakılırsa balık tutmaktan bir hayli yorulmuşsunuz.:) İki üstad bir araya gelirde balıksız döner mi? Canım abilerim benim, çok güzel lüferler tebrikler.. Hakkını vereceğinizden hiç şüphem yok.:) Afiyet bal şeker olsun.. Sağlıkla sevgiyle kalın. Selamlar...

9. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Cahit Abi ve Burak Abi iki dost,kardeş hem geçmişi hayal ederek hemde günü düşünerek güzel balıkları almışsınızAlkış.
    Dostluğunuz ve muhabbetinizin daim olması dileğimle selamlar:).

10. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Yanımızda olmanı çok isterdik Hayri.Burak ve ben, dediğin gibi bir hayli yorulduk ama karşılığını fazlasıyla aldık.Mundar gitmeyeceğini biliyorsun zaten.Senin şerefine kadehlerimizi kaldırdık bile.Sağlıcakla kal.Sevgiyle ve sevdiklerinle mutlu kal...

11. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili Mustafa,iki ağabeyinden sana kucak dolusu sevgiler.Allah sana ailenle birlikte,bir ömür boyu sağlıklı ve huzurlu bir yaşam versin.

12. Burak Karadeniz

Burak Karadeniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ödül Puanları:
    18

Öz Biraderim seninle balığa çıkmak,birlikte olta sallamak benim için 35 yıldan bu yana büyük bir ayrıcalık ve keyif oldu.Seninde çoğunlukla değindiğin gibi bedeni 0.20 - 0.25 olan ve ucunda mercimek tanesinden biraz daha büyük bir zoka bulunan el oltası ile yemli lüfer ve sarıkanat avının verdiği keyif ve çekerken yaşattığı heyacanın tarifi zordur,ancak yaşayan bilir.Bu güzellikleri uzun bir süre sonra tekrar yaşamama vesile olduğun için teşekkür ederim.İyiki varsın ve benim öz biraderimsin.Birlikte gücümüzün yettiği ve yaşımızın müsaade ettiği sürece balık avına çıkmanın nasip ollması dileklerimle.Sağolasın varolasın benim değerli kardeşim.

13. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Burak, Cahit ve Burç kardeşlerim, ustalar yan yana gelince her zaman olduğu gibi yer yerinden oynuyor,tebrikler,AlkışAlkışAlkış gene lüferler, sarıkanatlar, gene güzellikler ızgaralar, yeşil efeler afiyetler olsun.:yahoo::yahoo::yahoo:
    Selamlar, sevgiler hoşça kalın. :):):)

14. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Güzel sözlerine gönülden teşekkürler kardeşim.Allahım seni var etsin ve hep yanımda ol..

Birlikte gücümüzün yettiği ve yaşımızın müsaade ettiği sürece balık avına çıkmanın nasip ollması dileklerimle.

15. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Canım ağabeyim,ben,Burak,Burç,Tahir,Cevat ne zaman bir araya gelsek,inanki sende bizimle berabersin.Seni hepimiz çok özlüyoruz ve seni çok seviyoruz.Kadehlerimizi senin şerefine kaldırıyoruz.Hepimiz ellerinden öpüyoruz.Hep bizimle ol.İyi ki varsın değerli ağabeyimiz....

16. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

Bu muhteşem dostluğu ve bir o kadar da güzel avı alkışlarım....

17. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Allah herkese nasip etsin bu dostluğumuzu.Teşekkürler sevgili Ferit.Bizden sana sevgiler..

18. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

♥ Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın, onun için öyle bir ağaca yaslan ki, asla yıkılmasın, öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

İşte bizim dostluğumuz....

Teşekkürler ediyoruz ...

19. mazhar üzümcü

mazhar üzümcü Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

cahit abi lüferler imrenilecek güzellikte oltalarınızdan hiç eksik olmasın inşallah sevgiler saygılar.

20. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorum sevgili Mazhar.Sana Kofana,Sırtıkara nasip olsun.Herşey gönlünce olsun.Sağ ol..

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş