Gecenin yırtıcıları..

'Cahit ACUN' forumunda Cahit Acun tarafından 22 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2
    Gece avlak yerimde çayımı yudumluyorum ve Boğaz'ın o müthiş güzelliğini izliyorum.

Bir taraftan mis gibi havasını içime çekerken,bir taraftan da can dostlarımla muhabbet ediyorum.Eskilerden başladık,bugüne kadar geldik.Neler yaşamışız,ne Kofana'lar,ne Sırtıkara'lar,ne Lüfer'ler avlamışız birlikte.Hayallere dalmışım bir ara.O güzellikler bir film şeridi gibi geçiyor, gözümün önünden.Bazen duygulanıyorum.Gözlerim yaşarıyor.Kaybettiklerime üzülüyorum,kazandıklarıma seviniyorum.İnsanları kucaklamayı seviyorum.Onlarla barışık olmayı,dost olmayı,seviyorum.Allah'ıma şükür ki seviliyorum da.Hep seveceğim ve hep böyle kalacağım,diyorum kendi kendime..
    Çok konuştum.Yeter bence.Avımıza bakalım.Böyle güzel hayalleri yaşarken,suyun üstü bir anda gümüşlerin havalanmasıyla hareketlendi.Deniz ananın o muhteşem yırtıcıları göründü.Gümüşler korkudan nerdeyse karaya çıkacaklar.Kimse onların yerinde olmak istemezdi.Hayvanlar ne yapacaklarını şaşırmış vaziyette sağa sola kaçışıyorlardı.Ama o yırtıcıların arasından çıkış yok.Kadıköy Şükrü Saraçoğlu gibi.Teslim bayrağını çekmek zorundaydılar.Öylede yaptılar.Çare yok arkadaş...Önümde bir belgesel var.Televizyonda seyreder gibiyim,inanın..Denizin dibinden nasıl geldiğini anlayamadığım Sarıkanadın,gümüşü parçalayışını görmeliydiniz.Gümüş inanın ikiye bölündü.Kendisi bir parçasını götürürken,peşinden gelenler diğer parçasını anında yok ettiler.Bu olay saniyeler içinde olup,bitti.Avladığım Sarıkanadın arkasından da onlarcası peşinden geliyor.Yeme saldırıyor.Denizin bu vahşi yaratığını soluksuz seyretmek gerçekten çok hoş.İnanılmaz bir vahşet ama, bir o kadar da yaradılış güzelliği...
    Fırsat bu fırsat deyip oltamı bu oynağın içine attım.TAK TAK TAK...Ne zoka kaldı,ne de hırsız.Lüfer öyle bir daldı ki,feleğimi şaşırdım.Hemen ikinci oltamı açtım ve yine TAK TAK TAK...Ama yağma yok.Onu enseledim.Elime aldığımda bana öyle çirkin bakıyordu ki, korkarsınız.Az daha elimi kaptırıyordum.Zor kurtardım, parmağımı..Saldırılar en şiddetlisinden devam ediyor.İndir-bindir yapıyorum.Avda zevkin doruğundayım.Güzel balık aldım.Bir anda yok oldular.Jilet gibi kesildi,balık.Aradan yarım saat geçtikten sonra aynı sahne yine tekrarlandı.Filmi tekrar seyrettim.Otuz adet Lüfer ve Sarıkanat aldım ve evimin yolunu tuttum.Evdeyim şimdi.Yarının hazırlıklarına başladım bile...
    Allah'ıma şükürler olsun,bana bu güzellikleri yaşattığı için.

Kullanılan takım....
    Ana beden misinası.....Okuma sea bass 0.23.5 mm yeşil
    Beden misinası............Okuma Shotai 0.18.5 mm fluorocarbon misina
    Zoka............................Fındık zoka ve sülük zoka
    İğne.............................Mustad 1/0 galvanizli iğne
    Kamış...........................Okuma Octana Spin kamış 255 cm 10-40 gram atarlı
    Makina.........................Shimano Sustain 5000 fe 5.7 devirli

Sevgili arkadaşlarım,sizlere bazı yanlışları düzeltmek adına,bir kaç hatırlatma yapmak istiyorum.

Lüfer sülalesinin sınıflandırılmasında,KABA ÇİNEKOP,KABA LÜFER,KORUK LÜFERİ gibi tanımlamalara yer yoktur.Bunlar sadece balıkçı ağzıdır.Bilginiz olsun..

Lüfer sülalesi aşağıdaki gibidir.

0.......12 CM......DEFNE YAPRAĞI
    13......17 CM.....ÇİNEKOP
    18.......21 CM.....SARIKANAT
    22.......30 CM......LÜFER
    31.......50 CM......KOFANA
    51.......ve daha yukarısı SIRTIKARA...

SIRTIKARA sanki Lüfer sülalesinden değilmiş gibi,hiç bu sınıflamalarda gösterilmez.En büyüğü olarak hep KOFANA gösterilir ve bu yanlıştır.Bu duruma hiçbir anlam veremiyorum ve çok tuhaf buluyorum.

İkinci bir yanlış ise,AKYA balığının,Kofana'nın irisi olarak , Lüfer sülalesi içinde gösterilmesidir..Aynı türden değildirler.AKYA'nın Lüfer sülalesiyle yakından-uzaktan hiçbir ilgisi yoktur.Bu tanımlamalar, İstanbul balıkçısı ağzıdır.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Kader ESENCAN

Kader ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    2,067
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Cevap: Gecenin yırtıcıları..

Cahit abicim, yine size yakışan muhteşem bir av olmuş.Sizin bu avlarınızı okuyup, fotoğraflarını izledikçe ah çekmiyoruz desek yalan olur.:p

Afiyet olsun, size ve sevgili eşinize İzmir'den yürek dolusu selamlar.:)

3. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili kardeşim,yolun bir gün İstanbula düşerse,kraliçemize en muhteşeminden bir Lüfer sofrası hazırlayacağım.Bu görüntüler,o sofranın yanında hiç kalır.Kendine çok iyi bak.Kral'a selamlar.Yanaklarınızdan öpüyorum.Sevgiler...

4. kargaci

kargaci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8

maşallah cahit abi güzel bir av olmuş

5. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorum.Avını çok beğendim.Başarılı avların inşallah devam eder.Sevgiler...

6. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Cahit abim,harika avlarınla bizleri hem o anları yaşatıyor,hem bilgilendiriyorsun,seni ayakta alkışlıyorum.AlkışAlkışAlkış

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Cahit hocam,uzun süren sessizliğinizin ardından arka arkaya gelen bu raporlarınız hakkında artık diyecek başka bir şey bulamıyorum.:rolleyes:

Burada dikkatleri çekmek istediğim husus şu..;)Sanırım mevsimi olsa gerek , bir çok dostumuz bu canavarlardan bilgisi/deneyimi ve nasibi kadar almayı başarıyor.

Ama sen bu olayı dostların ile paylaşmaya gelince senin raporun adeta bir sunuma dönüşüyor.Senin raporunu satır satır okurken sanki bende ordaymışım ve ortamı yaşıyormuşum gibi oldum.:)

O güzel gözlerinin yaşadığı güzellikleri usta kalemin ile bizlerde de yaşattığın için teşekkürler hocam.AlkışAlkışAlkış

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Kasım 2012
  8. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Bende senin gözlerinden öpüyorum.Teşekkürler ediyorum ve yürek dolusu sevgilerimi gönderiyorum.Sevgiyle ve sevdiklerinle kal...

9. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Değerli kardeşim,bende senin raporlarında aynı şeyleri görüyorum ve hissediyorum.Özellikle de ÇİPURA balığı üzerindeki ustalığın tartışılmaz.Bu al yanaklı/bal dudaklı aşığınla ilgili raporlarını okurken hiç bitmesin istiyorum.Bilgilendirmelerinde cabası.Ustalığının yanısıra,sitemizde kişiliğinle tüm amatör kardeşlerimize örnek bir kişilik sergiliyorsun.Yüreği sevgi dolu kardeşime,yüreğimden gönül dolusu sevgiler...

10. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Üstadım,bu ne güzel anlatım,bu ne güzel av,sizi kutlarım Üstadım...AlkışAlkışAlkışAlkış
    Afiyet şeker olsun.Sayenizde gözlerimiz bayram ediyor...:)
    Avlarınız daim olması dileğimle,paylaşım için teşekkür ederim...

11. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorumAyşe Hanım.Sizleri mutlu görmek benide çok mutlu ediyor.Sizin mutluluğunuz benim mükafatım.Gülen yüzünüz hiç solmasın.Hep böyle kalın.Sevgiler,saygılar...

12. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Cahit kardeşim valla hangi rapora cevap yazdığımızı şaşırıyoruz, artık günlük baskı yap şaşırmayalım.hehehehehehe
    Öyle bir rapor ki lüferler sanki balık halinde, yanında ızgarası, tavası bir de yetmiyormuş gibi salatası, peyniri ve rakısı,AlkışAlkışAlkış
    sen bizi öldürecekmisin kardeşim,aggglamaaggglamaaggglama
    İyi ki bu yorumu başbakan görmüyor, valla rakıyı 75 ten 150 çıkartır.aggglamaaggglamaaggglama.
    Sen bir ömürsün canım kardeşim benim, selamlar, sevgiler hoşça kal.AlkışAlkışAlkış

13. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Orhan ağabeyim,bu sofra ikimizede pek yabancı değil.Sen benim soframda hep yanımdasın.Allah seni var etsin ve hep yanımda ol.Lüfer avı bittiğinde gelmeyi düşünüyorum.Beraber bir sofrada kadeh kaldırmayı özledim.Ellerinden öpüyorum.Yüreğimden gönül dolusu sevgilerimi gönderiyorum.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş