Olta Makinası Çıkrık Makine Yardımı

'OLTA MAKİNALARI' forumunda emreksk tarafından 24 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. emreksk

emreksk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    Sevgili üstadlarim sizden çıkrık makinelerle ilgili bilgi almak istiyorum.Devir hizlari nedir örnegin 3:6,1 devrinde ne demektir ?
    Sırtı ve jig e uygun çıkrık tavsiyeleriniz nelerdir ?
    Çeşitli sitelerde 150 liradan 2500 liraya kadar çıkrık makineler satılıyor,benim bütçem 400 liraya kadar iyi bir makine almak.Ama 400 e iyi makine bulamazsin arkadas diyorsaniz hemen vaz gececeğim.Simdiden vermis oldugunuz degerli bilgileriniz icin tesekkur ederim....Alkış

2. Emrahmuh

Emrahmuh Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Çıkrık makine yardimi

Güzel bi jig makinesi al bence... Çıkrık yorucu olabilir.. Carnelian 12000 tercih edebilirsin.. Sarım kapasitesi yüksek ve güçlü bir makine..

3. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Emrah kardeşim doğru söylüyor,okumanın çok iyi jig makinaları var.Okuma jing makinalarını çeşitli siterde fiat ve bilya dişli farkını incele.Çekiş gücü bilya sayısı yüksek olmalı.Veya deviri (bir dönüşte sardığı mesina)yüksek olmalı.İşallah faydalı olmuştur.Sevgilerimle.

4. Uluç Karadeniz

Uluç Karadeniz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Emre Bey tutmayı hedeflediğiniz balık türünü ve büyüklüğünü belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz. Örneğin tutmak istediğiniz balığın çok süratli olup olmaması bile , kullandığınız çıkrıkda klavuz olup olmamasıni etkiler. Tabi ki de çıkrığınızın içinde kullanılan aksam , alaşımlar veya çıkrığınızın iki zamanlı olup olmayacağı fiyatı ve performansı etkileyen faktörlerdendir.

5. selcukkaya

selcukkaya Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Çıkrık Makine Yardımı

Emre bey buradaki 3:6,1 in anlamı makinanın kolunu 1 tam tur çevirdiğiniz zaman makinanın kafasının 3 tam tur ve 10'da 6'sı kadar dönmektedir 10'da 6'sı yarıdan biraz daha fazladır. bu şekilde baz almaya çalısın. Bu devir düştükçe makinanın torku artar yanı daha rahat ve yavas bir çekme sağlar devir yükseldikçe makina hızlanmaya başlar ama torktan düşer.

6. emreksk

emreksk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:

Degerli bilgileriniz icin tesekkur ederim,aslinda güzel bir makinem var fakat sirti cekicegim zaman motor cikarip sirti kamisina tak-cikar uğraşmak istemiyorum,hedef baligim palamut,torik,baracuda,sinarit palazi ve levrek.Dun oldukca interneti arastirdim pen markasini herkez tavsiye ediyor.Hatta bütceme gore olan bir tanesini de buldum http://www.balikmarketim.com/?urun-6762-PENN-114-H-SPECIAL-SENATOR-OLTA-MAKiNESi.html ....sizin bu marka ile tecrübeleriniz var midir ? yada şu markayi al diyebileceğiniz ürünler nelerdir.Cok tesekkur ederim....

7. hakansaygun

hakansaygun Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. Bijev BG

Bijev BG Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Benim tavsiyem Okuma Salina SA 2 10000 makine ya da Okuma Salina SA 2 16000 makine . Jig avinda kulanabilirsin , sırtı çekerken kulanabilirsin tekneden veya bottan hata kıyıdan bile kulanabilirsin .
    RASGELE

9. albaydora

albaydora Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

o makİnalari ben de İnceledİm Özellİkle salİna 2 16000 modelİ İle bİr akya Çekİyorlar hayran kaldim benİm alacaĞim makİna fİati da uygun 350 tl cİvarinda Üstadin tavsİyesİne katiliyorum.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş