Her Telden Birazda Gülelim

'HER TELDEN' forumunda denizci tarafından 10 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Temel otobanda köklemiş gazı, gidiyor...

Bakmış bir tabela: "YAVAŞLA 80 km." Hızını o an 80'e indirmiş Temel. Az sonra bir tabela daha: "YAVAŞLA 60 km." Temel 60'a inmiş. Merakla giderken yeniden bir tabela: "YAVAŞLA 40." - "Yolda çalışma var galiba!" deyip 40'a düşürmüş hızını. Epeyce sonra yine bir tabela: "YAVAŞLA 15 km." Talimata uyarak 15 km.'ye düşmüş Temel. Yolun en sağından tıngır mıngır gidiyor. Ama meraktan da çatlayacak. Uflaya puflaya bir saat daha gittikten sonra yeni bir tabela görmüş;

"YAVAŞLA'YA HOŞ GELDİNİZ,

NÜFUS: 2500"

2. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bİrazda gÜlelİm

haçlı donanmasıyla osmanlı donanması bir savaşta karşı karşıya geleceklerdir.
    - haçlıların 50 parça donanmayla hazır beklemektedir ve amiralin yaveri gelecek osmanlı donanmasını gözlemektedir.
    - yaver osmanlı dononmasını görünce amirale seslenir osmanlı donanması 25 parça gemiyle karşıdan göründü...
    - amiral yardımcılarına seslenir benim kırmızı üniformamı getirin savaşta yaralanırsam askerler üzerimdeki kanı görünce şevkleri kırılmasın der.
    -biraz vakit geçtikten sonra 100 parça osmanlı gemisi daha karşıdan görünür.
    -yaver Amirale seslenir 100 parça osmanlı donanması daha göründü..
    -Amiral titrek bi sesle yardımcılarına seslenir benim kahve rengi pantolonumu getirin.

3. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Kaygan Zemin Fıkrası:
    Ava çıkmış adam, başına gelenleri anlatıyormuş : Ormanda ilerlerken, karşıma kocaman bir ayı çıkmaz mı? Çifteyi doğrultacak vakit yok! Silahı bir kenara attığım gibi başladım kaçmaya. Fakat ayı peşimde! Benden hızlı koşuyor. Bir ara ayının sıcacık nefesini ensemde hissettim. O kadar yaklaşmıştı. Derken ayının ayağı kaydı, yere düştü. Fırsat bu fırsat, tabana kuvvet arayı açtım. Ama ayı toparlandı, kalktı, bana yetişti. Yine nefesi ensemde... Pençesini uzatsa omuzumdan yakalayacak. Allahtan tam o sırada yine ayının ayağı kaydı, yere düştü. Talih bana gülüyor! Hızımı arttırabildiğim kadar arttırdım, yeniden arayı beşyüz metre kadar açtım. Tanrı sizi inandırsın arkadaşlar, ayı yine bana yetişti. Yine nefesi ensemde... şansa bakın... ayının tekrar ayağı kayıp yere düşmez mi? Serüveni dinleyenlerden biri dayanamamış: -Sen de çok yürekliymişsin kardeşim! Hayvan bana üç defa nefesi enseme gelecek kadar sokulsa, çok ayıptır söylemesi, ben korkumdan altıma ederim. Avcı dönüp ters ters sözünü kesene bakmış : -Lafı karıştırma yahu! Ayı üç kez neyin üstüne bastı da ayağı kayıp yere düştü sanıyorsun? [​IMG]

4. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

temel ile dursun amerikada itfaiyeci olarak işe başlarlar
    bir otel yangını var temel 3 kata çıkar tuttuğu insanları aşada bekleyen dursuna atar dursun tüm beyazları tek tek tutmakta yanlız aşağıya atılan hiç bir zenciyi yakalamamaktadır.aşağıdan temele bağırır uşağum yanmışları atma.

5. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

temel ne yapsamda zengin olsam diye düşünürke sen demişler bir koyun al bir koyunla işe başla ciftleştirirsin ilk önce bir kuzusu olur sonra ikişer kuzulamaya başlar daha sonra dörder tane kuzulamaya başlar zengin olur gidersin demişler temelde gitmiş bir koyun almış dursun un güzel bir goç var onunle çiftleştirdemişler temelde koyunu el arabasına bindirmiş dursunun yanına varmış ben bir koyun aldım senin goç ile çiftleştirelim demiş dursunda olur fakat 5 tl alırım demiş temelde vermiş neyse ciftleştirmişler temel koyunculuktan anlamıyor dursuna sormuş ben bunun hamile oldugunu nasıl anlayacam demiş dursunda sabah erkenden kalk bak koyun yatıyorsa hamiledir ayakta ise hamile degildir demis temeli yolcu etmiş temel eve gelmis ertesi gun sabah erkenden kalkmıs bakmıs koyun ayakta bu demiş hamile degil gene el arabasına bindirmiş dogru dursunun yanına varmış sabah baktım koyun ayaktaydı hamile degil bir kez daha çiftleştirelim demiş dursunda olur fakat 10 tl alırım demiş temel vermiş 10 tl çiftleştirmişler gene aynı şekilde tarif etmiş dursun temel eve gelmiş ertesi gün erkenden heyecanlı heyecanlı ahıra inmiş bakmış koyun gene ayakta gene hamile kalmamış el arabasına atmış dogru dursunun yanına varmış bu gene ayaktaydı hamile kalmamış bir daha ciftleştirelim demiş dursun budefa 15 lira istemiş temel vermiş çiftleştirmişler aynı şekilde tembihlemiş dursun sabah erkenden bak yatıyorsa hamiledir ayaktaysa degildir diye temel eve gelmiş ertesi gün fadimeyi kaldırmış erkenden butun ugursuzluk bende heralde birde sen in ahıra bak bakalım koyun ayaktamı yatıyormu diye fadimede inmiş bakmış 5 dakika sonra gelmiş temel sormuş nasıl koyun yatıyormuydu ayaktamıydı diye fadimede ne yatıyor nede ayakta el arabasına binmiş seni bekliyor demiş..

6. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

İki erkek hararetle yolda koşuştururken çarpışırlar. Adamın biri diğerine;

-Ben karımı arıyorum, vitrinlere bakarken kalabalıkta kaybettim. der
    Diğeri de; Aynen ben de öyle. Bu kalabalıkta nasıl bulacağız? İstersen hanımları tarif edelim birbirimize, sonra dağılıp birlikte arayalım.

-Tamam. Benim hanım, şöyle 1,75 boyunda, sarı saçlı, mavi gözlü, etine dolgun güzel bir kadındır. Ya seninki?
    Diğer adam:
    -Benimkini boşver, seninkini arayalım..

Adamın biri askere gitmiş savaş çıkmış ve bir kolunu kaybetmiş yani gazi olmuş neyse bu askerden gelmiş kolunun teki yok diye çok üzülüyormuş,bunalıma girmiş.

Bir gün sahil kenarına gitmiş kayalıklardan aşağı atlayacakmış, tam atlayacak bir aşağıya bakmış ki vatandaşın biri, 2 kolu da yok üstelik ama adam oradan oraya koşuyor zıplıyor coşuyormuş.

Adam kendi kendine yaa bak benim tek kolum yok intihar ediyordum adamın iki kolu da yok adam koşturuyor demiş, intihar etmekten vazgeçmiş ve inmiş sahile o adamın yanına gitmiş,

- Kardeş benim 1 kolum yok ben az kalsın intihar ediyordum seni gördüm vazgeçtim, 2 kolun olmamasına rağmen hayat dolusun, sana teşekkür ederim demiş.

Adamın cevabı, Arkadaşım benim çok fena kıçım kaşınıyor...

7. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Adamın biri cuma günü ölmüş ve gömmüşler.
    Oğlu hocaya gitmiş ve
    babam cuma günü öldü öbür tarafta nasıl karşılanır? diye sormuş.
    ... Hocada sormuş
    Namaz kılarmıydı?
    Hayır! ama cuma günü öldü.
    Kumarı içkisi varmıydı?
    Vardı ama cuma günü öldü
    Yalan söylermiydi?
    Evet ama cuma günü öldü
    Hovardalığı varmıydı?"
    Evet ama cuma günü öldü
    Hoca sonunda sinirlenmiş ve
    Cuma günü ellemezler ama,
    Cumartesi anasını bellerler.

8. filinta35

filinta35 Tba Okuru

Cevap: Birazda Gülelim

aggglamaaggglamaaggglamaaggglamaaggglama

9. murat48

murat48 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    2

Harika fıkralar. Ellerinize sağlık. Sabah sabah moral depoladık.

10. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederim haşim kardeşim demekki gülmesini bilen sitede iki kişi varmış.Size bir tane daha yazayım,işallah beğenirsiniz.Sevgilerimle.

Adamın biri seyahatten eve dönmüş bir bakmış yatağında karısıyla bir adam.Hemen tabancasına sarılıp o kızgınlıkla ikisinide vurmuş.Sonrada ben neyaptım,ben neyaptım diyerek son kurşunuda kafasına sıkmış.Caminin avlusunda üç tabut ,önünde konuşan iki kişi,biri sürekli yüksek sesls kendi kendine^^beterin beteri vardır^^diyip duruyormuş.Diğeri dayanamayıp^^^yahu bundan beterimi olur baksana üç cenaze var^^diyinceöbür adam^^tabi beterin beteri var,eğer kocası bir gün önce eve gelseydi,o tabutta şimdi ben olacaktım^^ SEVGİLERİMLE.

11. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

AlkışAlkışAlkış

Teşekkürler Oğuzhan abi :) kikikikikikikiki

12. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

kikikikikikikikikiki.

13. Zeki ZEREN

Zeki ZEREN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Oğuzhan... bütün dağarcığını dökmemişsindir umarım.gelecek günlere birşeyler saklamışsındır.gerçekten çok güzeldi.Teşekkür ederim.
    Selam ve Sevgilerimle.

14. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Harikasın Sn.Oğuzhan kardeşim,gerçekten moral depoladık.

15. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili zeki kardeşim bunlar sadece ısınma,zira benim fıkra yarışmasında birinciliğim var.Daha dağarcıkta neeellleerr vaar neeellleerrr.Sırası geldikçe sizleri tebesüm ettirmek için arada bir ortaya saçacağız.Sevgilerimle.

Yükleniyor...