Her Telden Balık avı ve fotograf

'HER TELDEN' forumunda AYTAÇ AKINCI tarafından 30 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48
    Değerli arkadaşlarım ,

Balık avı sezonu açıldı. Artık kıyıdan ve tekneden balık avı raporları geliyor.

Amatör balıkçı , balık avına çıkmadan akşamdan tüm hazırlıklarını yapıyor. Oltası , yemi , çaparisi , kurşunu , kepçesi vb.
    Sabah erkenden kalkıyor, arkadaşları ile buluşuyor. Sabah kahvaltısı ve balık avındaki taktikler....
    Eğer tekne ile balık avına çıkılıyorsa kahvaltı teknede yapılır. Termosdaki çay insanın içini ısıtır.
    Herkes termos başına toplanmıştır çünkü en sıcak o dur.
    Balıkçının sabah kahvaltısı bitti mi ! oltalar hazırlanır.
    Yemler hazırdır.Kıyıdan av yapanlar işi daha ağırdan alır. Yer seçimi yapılır ! elinde çay bardağı ve olta kamışı vardır.
    Sabah suyunda oltalar denize bırakılır. İşte ilk balık geliyor. Heycanla olta çekilir... 450 gr. mercan gelmiştir. Teknede balık tutan kişi arkadaşlarına takılmaya başlar.

İşte balık budur ! size balık gelmedi ... bu işi bilmiyorsunuz....

Diğer kişinin makarası birden misina boşaltmaya başlar. Herkes şaşkın bakışlarla arkadaşını izlemektedir.
    Balığı tutan kişi makarayı sarar aman Allahım oda ne ! misina bu balığı çekmekte zorlanıyor. Balığı tutan kişinin arkadaşi hemen olaya dahil olur.
    Kalamayı ayarla ! kalama ayarlarlanmıştır. Teknede 23 kg 'lık bir sinarit var. Herkes sevinç çığlıkları atmaktadır.

Ne güzel bir balık avı değil mi ? Bu balık avını anlatmak için video veya fotograf karelerine ihtiyaç duyulur.
    Konuyu okuyan kişinin de aynı heycanı yaşamasını ister.

Son zamanlar da balık avı raporları detay açıklanmadan , üstelik balık avı rapor fotografları tarlada , bayırda ve mutfakda sergilenmektedir. amatör olarak balık avına çıkıp , tüm detayları anlatan dostlarıma çok ayıp oluyor.

Günümüzde en kıytırık cep telefonları bile fotograf veya video çekmektedir.

Lütfen emeğe ve amatör balıkçıya saygı gösterelim.

Size örnek bir fotograf paylaşacağım.

Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla

2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Balık avı ve fotograf

Gerçekten güzel bir yazı ile olayı anlatmışsın abi. Aynı hataya bende düşüyorum ve evde mutfakta, kırda bayırda fotoğraf çekerek paylaşıyorum.:( Özellikle video ve fotoğraf ) paylaşımı yaparak avın hikayesini bir roman tadında ele alan dostlarımıza AYIP ediyorum.

Bundan sonra av paylaşımlarında bahsettiğin konuları dikkate alarak paylaşım yapalım, o güzelliği hep birlikte yaşayalım.:)

3. Ahmet ÜNSAL

Ahmet ÜNSAL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ödül Puanları:
    18

Aytaç bey size kesinlikle katılıyorum.

Bizler Anadolu da sizler kadar şanslı değiliz, deniz vardı da bizmi gidip balık yakalamıyoruz.:lol:

Sizlerin av raporlarını okuyarak bilgi dağarcığımızı genişletirken görseller ve videolar ile de sizin güzelliklerinizi bizlerde yaşamış gibi hissediyoruz. Avların hikayeleri kadar avda ve avlakta çekilen fotoğraflar bizleri daha çok okumaya teşvik ediyor, biraz uzun yazdım ama eğriye eğri, doğruya doğru.[​IMG]

4. 06MESUT06

06MESUT06 Tba Okuru

Avın konusu kadar fotoğrafları da çok önemli, ben bir takipçi olarak avlakta çekilen fotoğrafları daha cazip biliyorum, teşekkürler Aytaç bey konuya farklı bir bakış açısı getirdiğiniz için.

Yükleniyor...