Tekne Avları 15-16 Eylül 2012, Levrek

'AV RAPORLARI' forumunda Chevalier tarafından 17 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Chevalier

Chevalier Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi akşamlar.
    15 ve 16 Eylül 2012, cumartesi ve pazar günleri Kazıklı'da avlanma imkanımız oldu. Daha önceki denediğimiz yemli dip oltası ile avlarımızda malesef çipuradan herhangi bir emare yok şu an için Kazıklı'da. Geçen avlanma mevsiminde balıkçı teknelerinin yaptığı koyu kuruturcasına avların etkisinin olduğunu söylüyor hem sakinler, hem de buranın yerli insanları.

Tekneden, çeşitli renklerde silikon sahtelerle denediğimiz sırtı avlarımızda ise, 15 Eylül cumartesi günü, birlikte av yaptığımız Aydın Bey amcanın oltasına 34 cm. boyunda ve 370 gr. ağırlığında bir levrek gelmiştir.

16 Eylül pazar günü ise, gene Aydın Bey amcanın oltasına yaklaşık olarak bir gün önceki levrek ile aynı ebatlarda ve bir tanesi de ondan az daha küçük olmak üzere iki adet levrek gelmiştir. Benim oltama ise 29 ile 26 cm. arasında ve 210 gr. ile 180 gr. arasında değişen üç tane levrek geldi.

Geçen sene de bir kaç gün avlanma imkanı bulduğum Kazıklı'da on gündür malesef geçen seneyi mumla aratan bir durum mevcut.

Herkese iyi akşamlar.
    Saygılarımla.

2. Feridun35

Feridun35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 15-16 Eylül 2012, Levrek

bu durumu ticari yapanlar düşünsün tarlayı ekmez isen biçemessin.

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili Erhan, her ne olursa olsun gayet güzel bir av yapmışsın kardeşim.Ancak üzüldüğüm bir nokta var söylemeden geçemeyeceğim, Kazıklı'ya kadar geldin ve inan bende beklerdim seni, keşke uğrama şansın olabilseydi.;)

Bereketli avlarının devamını dilerim, her daim gönlündeki avları yapabilmen dileğiyle rastgelsin.:)

4. Chevalier

Chevalier Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Bir başka ortamda da konusu geçtiği için buraya da dönüp yazmak istedim...

Malesef şu an için bu bölgede olan bir durumla gelen balıklar, genel durumda olandan daha küçükçe. Bu avdan önce de daha küçük boyda gelen çipura, karagöz, isparoz gibi balıkları saldık.. Fakat sırtıda tuttuğumuz levreklerde sahteleri, çok derinlerden, boğazlarından çıkartmak zorunda kaldığımızdan balıkları ister istemez zedeledik ve geri salmadık. Bu boyda gelen levreklerle birlikte sırtı avımıza son verdik.

Her ne kadar yasal limitler içinde olsa da ölçüleri, bizim de dikkat edeceğimiz bir husus olarak aklımızda. Belki sahte boyutlarını biraz büyütmek, ya da iğnelerini büyütmek yolu bir çözüm olabilir diye düşünüyoruz.

Dip oltaları ile yemli avı da bıraktık on gündür, çünkü küçük balıklar geliyor, her ne kadar geri salınsa da, zarar vermiş olabiliyoruz. Bu günlerde tekrar yemli, dip olta ile avı deneyebilir, sonuçlarına bakabiliriz.

Tekrar teşekkür eder, iyi günler dilerim.
    Saygılarımla.

5. Chevalier

Chevalier Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Ticariler zaten kendi bindikleri dalı kesiyorlar. Bunun farkındalar belki ama, gene de bundan geri durmuyorlar.

Ama bunun yanında da yıl içinde kısıtlı zamanı olan ve bu zamanını da balığa ayırmak isteyen amatör avcıların da heveslerini kursağında bırakabiliyorlar. İnşallah daha güzel, kış zamanı hatırlayıp mutlu olacağımız avlarımız olur..

6. Chevalier

Chevalier Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İsmail Abi teşekkür ederim.
    Kazıklı'ya geldik ama henüz tam tatil havasına bürünemediğimizden pek bir yere çıkamadık. Bir de ailem ve küçük yeğenim de bizlerle birlikte. Üstüne de ufaklık hastalanınca bir yere bırakamıyorum, bazen hastane, ilaç ihtiyaçları oluyor, onlar için çevre yerlere, Didim, Milas'gibi şehir merkezlerine getir götür gibi durumlar da söz konusu.

İzmir için inşallah ayrı ve bağımsız bir programda ben de hem tanışmak, hem de av turlarına katılmayı çok istemekteyim, inşallah onu da dediğim gibi bağımsız bir programla yapmayı çok istiyorum. İnşallah fırsatını buluruz.

Kazıklı'da İhsan Abi'nin teknesini de gördüm bir kaç kere, koyun başında duruyor, brandaları indirilmiş. Eğer yanlış benzetmediysem o tekneydi.. İnsanı garip bir tebessüm, mutluluk kaplıyor böyle uzaktan izleyip, sonra gördükçe tanıdığın yerleri, kişileri, tekneleri..

7. Turan AKBAŞ

Turan AKBAŞ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ellerinize saglık afiyet olsun........

8. zafer nuruduk

zafer nuruduk Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    16

Erhan paylaşımın için emegine saglık güzel bir av raporu olmuş
    afiyet olsun bereketli avlarının devamını dilerim ignen keskin
    avların bereketli olsun.

9. LEVREK SEVER

LEVREK SEVER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

güzel bir av güzel bir paylaşım olmuş.
    umarım kazıklıdan ilerde daha verimli avları müjdeleyen raporlar okuya biliriz.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş